Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nóri predali časť ložísk ropy v USA

Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP

Časť svojho podielu v bridlicovom ropnom poli v USA nórska energetická skupina Statoil predala spoločnosti Southwestern Energy za 394 miliónov dolárov.

Nórska ropná a plynárenská spoločnosť Statoil predala časť svojho podielu v bridlicovom ropnom poli v USA spoločnosti Southwestern Energy za 394 mil. USD. Statoil to oznámil v utorok. Podobne ako konkurenčné ropné spoločnosti aj Statoil stupňuje svoje úsilie pri predaji aktív a uchovávaní finančnej hotovosti. Ropné odvetvie totiž čelí poklesu ceny čierneho zlata, ktorá od júna oslabila o zhruba polovicu.

Statoil informoval, že sa dohodol na redukcii svojho podielu v ložisku Southern Marcellus v USA na úroveň 23 % z doterajších 29 %. „Výťažok z tejto transakcie predstavuje približne jednu nórsku korunu (NOK) na jednu akciu Statoilu a firme pomáha udržať jej dividendy v nasledujúcom kvartáli,“ povedal John Olaisen, analytik ABG Sundal Collier.

Spoločnosť Southwestern Energy v pondelok uzavrela aj ďalšiu akvizíciu ropných a plynárenských aktív v ložiskách Marcellus a Utica. Tieto aktíva kúpila za 4,98 mld. USD od firmy Chesapeake Energy Corp, ktorá je druhým najväčším americkým producentom zemného plynu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 23. decembra 2014 12:41

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...