Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba Rusko
Ilustračné foto SITA/AP
23. decembra 2014 12:41 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Nóri predali časť ložísk ropy v USA

Časť svojho podielu v bridlicovom ropnom poli v USA nórska energetická skupina Statoil predala spoločnosti Southwestern Energy za 394 miliónov dolárov.

Nórska ropná a plynárenská spoločnosť Statoil predala časť svojho podielu v bridlicovom ropnom poli v USA spoločnosti Southwestern Energy za 394 mil. USD. Statoil to oznámil v utorok. Podobne ako konkurenčné ropné spoločnosti aj Statoil stupňuje svoje úsilie pri predaji aktív a uchovávaní finančnej hotovosti. Ropné odvetvie totiž čelí poklesu ceny čierneho zlata, ktorá od júna oslabila o zhruba polovicu.

Statoil informoval, že sa dohodol na redukcii svojho podielu v ložisku Southern Marcellus v USA na úroveň 23 % z doterajších 29 %. „Výťažok z tejto transakcie predstavuje približne jednu nórsku korunu (NOK) na jednu akciu Statoilu a firme pomáha udržať jej dividendy v nasledujúcom kvartáli,“ povedal John Olaisen, analytik ABG Sundal Collier.

Spoločnosť Southwestern Energy v pondelok uzavrela aj ďalšiu akvizíciu ropných a plynárenských aktív v ložiskách Marcellus a Utica. Tieto aktíva kúpila za 4,98 mld. USD od firmy Chesapeake Energy Corp, ktorá je druhým najväčším americkým producentom zemného plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies