Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com
4. júla 2016 9:43 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Nízke ceny ropy dostali Kuvajt do rozpočtového deficitu

Za uplynulý fiškálny rok, ktorý sa skončil v závere marca, Kuvajt vykázal rozpočtový deficit v sume 18,2 mld. USD.

Nízke ceny ropy poškodili príjmy Kuvajtu a rozpočet krajiny v uplynulom fiškálnom roku skončil v deficite. Kuvajtský minister financií Anas al-Saleh, ktorý je zároveň úradujúcim šéfom rezortu ropného priemyslu, uviedol, že rozpočet krajiny skončil v deficite 18,2 mld. USD. Štátna tlačová agentúra Kuwait News Agency v nedeľu citovala vyjadrenie ministra, podľa ktorého bol však rozpočtový deficit o 9 mld. USD nižší, ako sa plánovalo. Nový fiškálny rok sa v Kuvajte začal 1. apríla.

Minister Al-Saleh pre agentúru uviedol, že krajina „čelí vážnym ťažkostiam“, ktoré si vyžadujú redukciu výdavkov, diverzifikáciu hospodárstva, vytváranie väčšieho počtu pracovných miest a lákanie väčšieho objemu zahraničných investícií.

Cena ropy Brent stúpla

Ľahká americká ropa po uzatvorení riadneho piatkového obchodovania si v elektronickom obchodovaní odpísala 3 centy a klesla na 48,96 USD za barel. Londýnska ropa, ktorej cena je medzinárodnou referenčnou cenou, v piatok uzavrela vyššie o 64 centov na úrovni 50,35 USD za barel a potom v elektronickom obchodovaní posilnila o 3 centy na 50,38 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies