Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice
Atómová elektráreň Bohunice seas.sk
3. novembra 2017 19:43 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Niekoľkí zamestnanci obsluhy bohunickej elektrárne dali výpoveď

Slovenské elektrárne výpovede potvrdili, so zamestnancami budú rokovať. Prevádzka atómovky ohrozená nie je.

V posledný októbrový deň podali zamestnanci obsluhy blokových dozorní Jadrovej Elektrárne V2 v Jaslovských Bohuniciach výpoveď. Upozornil na to anonym, podľa ktorého ide o väčšinu zamestnancov. Hovorca Slovenských elektrární Miroslav Šarišský potvrdil výpovede, ich počet však nešpecifikoval. Podľa neho tieto výpovede nemajú žiadny vplyv na prevádzku elektrární.

Elektrárne považujú požiadavku na rast miezd za neprimeranú

„Slovenské elektrárne považovali a považujú požiadavku časti operatívno-technického personálu elektrárne Bohunice na 30-percentné zvýšenie základných miezd za neprimeranú a ich výpovede za zneužitie ich osobitného významu pre riadenie elektrárne,“ uviedol pre agentúru SITA Šarišský. „Títo zamestnanci boli a sú odmeňovaní adekvátne, ich platy dosahujú 2,5- až 3,7-násobok priemernej mesačnej mzdy na Slovensku, a to bez rôznych príplatkov a odmien,“ skonštatoval hovorca elektrární.

Zároveň zdôraznil, že firma sa so zástupcami zamestnancov koncom minulého roka dohodla na znení kolektívnej zmluvy pre roky 2017-2018, ktorú podpísalo sedem z deviatich odborových organizácií pôsobiacich v Slovenských elektrárňach.

„S dotknutými zamestnancami budeme rokovať, veríme, že nájdeme férové riešenie v rámci pripravovanej zmeny systému odmeňovania,“ uzavrel Šarišský.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame