Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezaradený poslanec Lipšic chce meniť sieťové poplatky

Elektrina VSE
Ilustračné foto VSE

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Daniel Lipšic spolu so svojou kolegyňou Janou Žitňanskou chcú meniť sieťové poplatky, ktoré vstupujú do koncových cien elektrickej energie. Poslanci v parlamente navrhli, aby Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) pri výpočte sieťových poplatkov nikdy neprekročil hodnotu aritmetického priemeru súčtu určených cien sieťových poplatkov v iných členských štátoch Európskej únie podľa aktuálnych štatistických údajov Eurostatu. „Každá štvorčlenná domácnosť by ročne ušetrila 100 eur na cenách elektriny,“ uviedol na tlačovej besede Lipšic.

Súčasné sieťové poplatky na Slovensku sú podľa Lipšica najvyššie spomedzi všetkých krajín Európskej únie. „To má negatívny dopad na prílev zahraničných investícií, a tým aj na zamestnanosť obyvateľstva. Zároveň výška sieťových poplatkov na Slovensku poškodzuje podnikateľské prostredie a konkurencieschopnosť Slovenska voči iným krajinám Európskej únie,“ uviedli nezaradení poslanci vo svojom návrhu novely regulačného zákona.

Poslanci Lipšic a Žitňanská očakávajú, že po prijatí novely zákona úspora na strane domácností, podnikateľských subjektov a verejnej správy presiahne sumu 500 mil. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 30. mája 2013 12:30

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...