Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA
10. augusta 2016 13:50 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecký E.ON skončil v prvom polroku v strate 3 mld. eur

Upravený čistý zisk firmy bol v sume 604 mil. eur.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON za prvý polrok tohto roka vykázala stratu v objeme 3 mld. eur. Strata bola výsledkom odpisov v hodnote 2,9 mld. eur a vytvorenia rezerv v sume 900 mil. eur na prípadné straty dcérskej firmy Uniper. Spoločnosť o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke. Zároveň uviedla, že jej upravený zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) za január až jún bol v objeme 2 mld. eur, čo bol medziročný pokles o 6 percent. Tržby spoločnosti v prvom polroku medziročne oslabili o 11 percent na úroveň 20,254 mld. eur. Upravený čistý zisk firmy sa medziročne zmenšil o 28 % na sumu 604 mil. eur.

Očakávania firmy sa nemenia

Upravený zisk firmy E.ON z jej hlavného podnikania v prvom polroku tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška posilnil o 15 percent na úroveň 1,7 mld. eur. E.ON potvrdil svoju prognózu a očakáva, že za celý tento rok bude jeho upravený zisk pred úrokmi a zdanením v pásme 2,7 mld. až 3,1 mld. eur a upravený čistý zisk v rozmedzí 600 mil. až 1 mld. eur. Na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo 8. júna, akcionári výraznou väčšinou schválili oddelenie firmy Uniper. E.ON sa sústreďuje na energetické siete a produkciu energie z obnoviteľných zdrojov. Firma Uniper sa orientuje na konvenčnú výrobu elektriny a obchod s energiami.

Firma E.ON pôsobí na Slovensku ako 40-percentný akcionár distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a. s.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame