Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemecký E.ON skončil v prvom polroku v strate 3 mld. eur

E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA

Upravený čistý zisk firmy bol v sume 604 mil. eur.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON za prvý polrok tohto roka vykázala stratu v objeme 3 mld. eur. Strata bola výsledkom odpisov v hodnote 2,9 mld. eur a vytvorenia rezerv v sume 900 mil. eur na prípadné straty dcérskej firmy Uniper. Spoločnosť o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke. Zároveň uviedla, že jej upravený zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) za január až jún bol v objeme 2 mld. eur, čo bol medziročný pokles o 6 percent. Tržby spoločnosti v prvom polroku medziročne oslabili o 11 percent na úroveň 20,254 mld. eur. Upravený čistý zisk firmy sa medziročne zmenšil o 28 % na sumu 604 mil. eur.

Očakávania firmy sa nemenia

Upravený zisk firmy E.ON z jej hlavného podnikania v prvom polroku tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška posilnil o 15 percent na úroveň 1,7 mld. eur. E.ON potvrdil svoju prognózu a očakáva, že za celý tento rok bude jeho upravený zisk pred úrokmi a zdanením v pásme 2,7 mld. až 3,1 mld. eur a upravený čistý zisk v rozmedzí 600 mil. až 1 mld. eur. Na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo 8. júna, akcionári výraznou väčšinou schválili oddelenie firmy Uniper. E.ON sa sústreďuje na energetické siete a produkciu energie z obnoviteľných zdrojov. Firma Uniper sa orientuje na konvenčnú výrobu elektriny a obchod s energiami.

Firma E.ON pôsobí na Slovensku ako 40-percentný akcionár distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a. s.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 10. augusta 2016 13:50Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...