Nemecký E.ON čakajú zmeny

1. decembra 2014 10:47

Firma vyčlení väčšinu svojho podnikania v oblasti výroby a obchodu s energiou a taktiež v oblasti plynu a ropy. Chce sa sústrediť na podnikanie v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a tiež sa venovať distribučnej sieti a službám zákazníkom.

E.ON EON ZSE
Ilustračné foto. SITA/AP

Nemecká spoločnosť E.ON sa rozdelí na dve časti. Firma vyčlení väčšinu svojho podnikania v oblasti výroby a obchodu s energiou a taktiež v oblasti plynu a ropy. Chce sa sústrediť na podnikanie v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a tiež sa venovať distribučnej sieti a službám zákazníkom. Spoločnosť E.ON o rozdelení informovala v nedeľu s tým, že týmto spôsobom reaguje na „dramatické zmeny v globálnom energetickom sektore“.

„Existujúci široký podnikateľský model spoločnosti E.ON nemôže už viac čeliť novým výzvam,“ povedal šéf spoločnosti Johannes Teyssen. Spoločnosť tiež informovala, že za rok 2014 zaznamená výraznú čistú stratu. Predstavenstvo spoločnosti zároveň odsúhlasilo návrh, podľa ktorého firma vyplatí v roku 2014 a 2015 dividendy vo výške 0,5 eura na akciu. V roku 2013 firma vyplatila dividendy vo výške 0,6 eura na akciu.Čo si o tom myslíte?