Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel OZE
Ilustračné foto. freedigitalphotos.net
21. januára 2014 12:21 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecku hrozí pre obnoviteľné zdroje deindustrializácia

Na to, aby sa krajina vyhla deindustrializácii, je podľa ministra hospodárstva Sigmara Gabriela potrebná výrazná reforma iniciatívy súvisiacej s prechodom na obnoviteľné zdroje.

Prechod Nemecka k obnoviteľným zdrojom energií (OZE) predstavuje pre najväčšiu európsku ekonomiku limit, ktorý si môže dovoliť. V utorok to vyhlásil nemecký minister hospodárstva Sigmar Gabriel, pričom dodáva, že na to, aby sa krajina vyhla deindustrializácii je potrebná reforma iniciatívy súvisiacej s prechodom na obnoviteľné zdroje, ktorá by výrazne zvýšila náklady firiem s vysokou energetickou náročnosťou. Pred predstaviteľmi energetického sektora na konferencii organizovanej denníkom Handelsblatt Gabriel tiež povedal, že ak to bude potrebné, bude bojovať za záujmy nemeckého priemyslu a vystúpi proti EÚ, ktorá v súčasnosti prešetruje niektoré aspekty zákona o obnoviteľných zdrojoch energií.

„Dosiahli sme limit, čo môžeme požadovať od našej ekonomiky,“ povedal Gabriel, ktorý má tento týždeň prezentovať nemeckej vláde reformu iniciatívy prechodu k obnoviteľným zdrojom energií. Transformácia v energetickej oblasti má podľa neho potenciál byť prínosom pre ekonomiku, avšak tiež môže spôsobiť deindustrializáciu v krajine.

V decembri Európska komisia oznámila, že bude vyšetrovať spôsob, akým Nemecko dotuje firmy podnikajúce v ťažkom priemysle a prešetrí aj zľavy, ktoré tieto firmy dostávajú na energiu získanú z obnoviteľných zdrojov. To vyvolalo obavy priemyselných firiem z nárastu nákladov, keďže už teraz majú problémy s konkurencieschopnosťou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame