Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vedenie elektrina elektrická energia
Ilustračné foto pixabay.com
28. mája 2018 15:56 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecko vraj poskytovalo nelegálnu štátnu pomoc

V rokoch 2012 až 2013 nemeckí spotrebitelia elektriny, ktorí ročne odobrali viac ako 10 gigawatthodín, boli úplne oslobodení od poplatkov pre prevádzkovateľov sietí.

Výnimka pre veľkých spotrebiteľov elektriny v Nemecku pri platení poplatkov operátorom elektrických sietí v rokoch 2012 – 2013 podľa Európskej komisie (EK) nebola v súlade s pravidlami Európskej únie pre štátnu pomoc. EK dospela k záveru, že neexistoval dôvod, pre ktorý by veľkí spotrebitelia mali byť od poplatkov oslobodení úplne, a Nemecko od nich musí ušetrené peniaze vymôcť ako nelegálnu štátnu pomoc. EK o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

V období rokov 2012 až 2013 nemeckí spotrebitelia elektriny, ktorí ročne odobrali viac ako 10 gigawatthodín elektriny a mali stabilný odber, boli úplne oslobodení od poplatkov pre prevádzkovateľov sietí. Po viacerých sťažnostiach zo strany spotrebiteľských združení a energetických firiem začala EK v marci 2013 hĺbkové prešetrovanie. „Úplné oslobodenie veľkých spotrebiteľov od poplatkov je nespravodlivou výhodou a zvyšuje finančné zaťaženie iných spotrebiteľov elektriny,“ povedala v súvislosti s výsledkom prešetrovania eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame