Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemecko očakáva výrazný prepad nových solárnych kapacít

Solárny panel slnečná energia OZE
Slnečné kolektory FreeDigitalPhotos.net

Nové inštalácie solárnych panelov v Nemecku tento rok klesnú o takmer polovicu. Vyhlásil to v utorok minister životného prostredia Peter Altmaier. Jeho výroky podľa agentúry Reuters naznačujú, že snahy nemeckej vlády dostať expanziu solárnej energie pod kontrolu prinášajú výsledky. „Očakávam, že inštalovaná kapacita v tomto roku bude zhruba 4 tis. megawattov (MW),“ povedal Altmaier.

Nemecko predstavuje najväčší svetový trh solárnych energií. Solárne zariadenia v krajine majú celkový inštalovaný výkon 35 gigawattov (GW).

V roku 2012 výkon nových solárnych zariadení v Nemecku vzrástol na rekordných 7,6 GW po tom, čo nové kapacity v rokoch 2011 a 2010 posilnili zhodne o 7,5 GW. Pod tlakom verejnosti, ktorá odmieta vysoké koncové ceny elektriny, však vláda v Berlíne začala obmedzovať dotácie. To presmerovalo záujem výrobcov na iné trhy vrátane Číny, ktorá by mala podľa odhadov tento rok vymeniť Nemecko na pozícii svetovej jednotky v oblasti novo inštalovaných solárnych kapacít.

Znížená podpora vlády v kombinácii s vyostrenou ázijskou konkurenciou viedla viacerých hráčov na nemeckom trhu so solárnymi energiami vrátane spoločností Q-Cells, Solon a Conergy k vyhláseniu platobnej neschopnosti.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. augusta 2013

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...