Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uhlie bane
Ilustračné foto. FreeDigitalPhotos.net
27. augusta 2014 16:53 Energetika všeobecneAktuality od SITASITA

Nemecko nemôže zvýšiť svoju závislosť na ruskom plyne

Keďže Nemecko zatvára jadrové elektrárne, podľa energetického regulačného úradu bude naďalej pre výrobu elektriny potrebovať uhlie.

Nemecko bude naďalej potrebovať elektrárne používajúce ako palivo uhlie. Uviedol to nemecký energetický regulačný úrad. Upozornil pritom, že najväčšia európska ekonomika by sa nemala spoliehať iba na obnoviteľné zdroje energie alebo riskovať zvýšenie závislosti na ruskom plyne, keďže zatvára svoje jadrové elektrárne.

„Tí, ktorí vyzývajú na ukončenie používania uhlia pri výrobe elektriny, nemajú príliš záujem o spoľahlivú energetickú politiku,“ povedal v stredu na konferencii o energetike Jochen Homann, šéf Spolkovej agentúry pre siete (BnetzA). „Zatvoríme ďalšie jadrové elektrárne. Táto kapacita sa musí nahradiť,“ konštatoval Homann a dodal, že elektrina z elektrární využívajúcich uhlie je nevyhnutná, aby sa to dosiahlo.

Šéf Spolkovej agentúry pre siete ďalej uviedol, že energia z obnoviteľných zdrojov nebude schopná nahradiť jadrové elektrárne a zabezpečiť nepretržité dodávky elektriny. Upozornil zároveň, že zvýšenie závislosti od plynu by tiež mohlo prinášať riziká vzhľadom na terajšiu situáciu na Ukrajine, cez ktorú sa do Európy prepravuje ruský plyn. „Každý, kto by chcel rýchle preorientovanie sa na plyn, musí čeliť otázke, či to môže byť riešením vzhľadom na terajšie udalosti na Ukrajine,“ povedal Homann.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame