Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterné turbíny elektrárne vietor
Ilustračné foto pakorn/FreeDigitalPhotos.net
6. novembra 2013 9:23 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecko chce zrušiť zľavy pri poplatkoch na podporu OZE

Nemecko sa chystá zrušiť zľavy, ktoré umožňujú niektorým priemyselným odvetviam platiť znížený poplatok na podporu obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Tento krok má za cieľ zastaviť možné prešetrovanie zo strany EÚ. Z dokumentu nemeckého ministerstva životného prostredia vyplýva, že zľavy v objeme vyše 1 mld. eur, ktoré sa v súčasnosti dotýkajú baní, potravinárskych spoločností, cementární a firiem zaoberajúcich sa recykláciou, by sa mali zrušiť.

Minimálne poplatky v odvetviach, ktoré predsa budú mať určitú zľavu, sa zdvojnásobia. Týka sa to hutníckeho a papierenského priemyslu. Nemecký minister životného prostredia Peter Altmeier bude tento návrh prezentovať eurokomisárovi pre hospodársku súťaž Joaquínovi Almuniovi.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies