Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Solárny panel slnečná energia OZE
Slnečné kolektory FreeDigitalPhotos.net
2. mája 2016 18:43 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemeckému výrobcovi solárnych panelov sa darilo

Za január až marec nemecká spoločnosť SolarWorld dosiahla konsolidované tržby 212,6 mil. eur , v prvom kvartáli minulého roka boli v sume 149,1 mil. eur.

Nemecká spoločnosť SolarWorld, ktorá je výrobcom solárnych panelov, v prvom štvrťroku tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška zvýšila dodávky svojej produkcie o 62 %. Zväčšili sa jej dodávky do USA a tiež na nemecký trh. Okrem toho SolarWorld získal objednávky na rozsiahle projekty napríklad vo Francúzsku a USA. Konsolidované tržby za január až marec sa zvýšili na 212,6 mil. eur z úrovne 149,1 mil. eur, na ktorej boli v prvom štvrťroku 2015. Firma o tom informovala v pondelok na svojej internetovej stránke.

Vďaka zlepšeniu prevádzkového výkonu dokázal SolarWorld udržať svoj zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v medziročnom porovnaní na takmer stabilnej úrovni 2,1 mil. eur. K 31. marcu bola likvidita firmy v objeme 182,7 mil. eur, čiže mierne klesla zo sumy 188,6 mil. eur, na ktorej bola v závere predchádzajúceho kvartálu. V prvom štvrťroku SolarWorld splatil úvery a úroky v celkovej sume 13,7 mil. eur.

Skupina potvrdila svoju prognózu pre rok 2016, ktorá ráta s medziročným rastom dodávok o vyše 20 %. Konsolidované tržby podľa jej plánu stúpnu v súlade s rastom dodávok o viac ako o 20 %. Vlani boli tržby firmy v objeme 763 mil. eur, takže v tomto roku sa snaží dosiahnuť sumu 1 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies