Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA
11. mája 2016 12:38 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemeckej firme E.ON stúpol zisk

Najväčšia nemecká energetická spoločnosť za január až marec vykázala jadrový zisk v sume 3,1 mld. eur.

poločnosť E.ON, ktorá je najväčšou nemeckou energetickou firmou, v prvom kvartáli dosiahla rast jadrového zisku o 8 % vďaka jednorazovej dohode s Gazpromom o znížení ceny nakupovaného plynu. Dohoda, ktorú firma E.ON s ruským dodávateľom plynu dosiahla v marci, jej umožnila uvoľniť časť rezerv, ktoré si vytvorila v predošlých rokoch. E.ON tak za prvý kvartál vykázal zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 3,1 mld. eur.

Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters v priemere odhadovali, že jadrový zisk bude iba v sume 2,91 mld. eur. Celkové tržby skupiny v prvom štvrťroku oslabili o 12 % na 27,135 mld. eur z úrovne 30,993 mld. eur v rovnakom období vlaňajška. Tržby za predaj elektriny sa znížili o 3 % a tržby za predaj plynu o 16 % posilnili. Základný čistý zisk E.ON-u za január až marec vzrástol o 300 mil. eur na úroveň 1,3 mld. eur.

Spoločnosť E.ON. zároveň uviedla, že jej hlavným programom je naďalej rozdelenie. „Naše výsledky za prvý kvartál naznačujú, že časť nášho tradičného podnikania zostáva pod tlakom,“ uviedol finančný riaditeľ firmy Michael Sen. „Preto je o to viac dôležité, že od začiatku roka transformácia E.ON-u pokračuje podľa plánu,“ dodal. E.ON plánuje oddeliť svoju divíziu Uniper, ktorá zahŕňa elektrárne vyrábajúce elektrinu z konvenčných zdrojov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame