Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Rosatom.ru
26. apríla 2016 12:10 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecké firmy možno budú mať viac času na doplatok za jadro

Nemeckým energetickým firmám by sa malo poskytnúť viac času na zaplatenie príplatku v sume zhruba 7 mld. eur na náklady uskladňovania jadrového odpadu z vyradených elektrární. Povedal to spolupredseda nemeckej vládnej jadrovej komisie Jürgen Trittin. „Navrhujeme, aby energetické firmy uhradili tento príplatok vtedy, keď opäť začnú byť ziskové,“ konštatoval Trittin pred denník Frankfurter Rundschau.

Trittin ďalej povedal, že E.ON, RWE, EnBW a Vattenfall, čiže štvorica veľkých nemeckých energetických spoločností, by mali mať možnosť uhradiť príplatok postupne, ak budú mať záväzok dlhodobo znášať náklady zodpovednosti. Energetické firmy už vyčlenili zhruba 40 mld. eur ako rezervu na zaplatenie odstavenia jadrových elektrární a uskladnenie odpadu.

Vzhľadom na riziká spojené s uskladňovaním odpadu boli veľké energetické firmy požiadané o dodatočný príplatok s tým, že by už nemali dlhodobú zodpovednosť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies