Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smog emisie CO2 elektráreň
Ilustračné foto dan/FreeDigitalPhotos.net
4. novembra 2013 14:46 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecké elektrárne môžu znížiť kapacitu o 5 tisíc megawattov

Nemecký regulátor sieťových odvetví (Bundesnetzagentur) povolí zatvorenie 12 elektrární s výkonom 5 tis. megawattov (MW). Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters. Všetky elektrárne s výnimkou dvoch sa nachádzajú v spolkovej krajine Severné Porýnie Westfálsko na západe Nemecka a ich zatvorenie úrad vyhodnotil ako bezproblémové, uviedla hovorkyňa úradu. Podľa vyhlásenia regulátora z minulého mesiaca, energetické podniky v krajine plánujú zatvoriť 28 elektrární s výkonom zhuba 7 tis. MW alebo 7 jadrových blokov. Žiadosti o zatvorenie elektrární musia firmy predložiť s ročným predstihom.

Týždenník Focus medzitým informoval, že zatvorenie piatich elektrární na juhu Nemecka úrad považuje za problematické a hodnotenie zvyšných jedenástich sa zatiaľ nachádza v počiatočnom štádiu.

Prevádzkovatelia klasických elektrární v Nemecku čelia tlaku nízkych veľkoobchodných cien a štedrých dotácií obnoviteľných zdrojov energie. Energetický sektor negatívne zasiahlo aj rozhodnutie vlády v Berlíne o postupnom zatvorení jadrových elektrární. V roku 2011 Nemecko znížilo kapacitu svojich jadrových elektrární o 40 %, informuje agentúra Reuters.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies