Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň
Ilustračné foto xedos4/FreeDigitalPhotos.net
24. októbra 2013 16:08 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecké elektrárne chcú znížiť kapacitu o 7 tisíc megawattov

Nemecké energetické podniky plánujú zatvoriť 28 elektrární s výkonom zhuba 7 tis. megawattov (MW) alebo 7 jadrových blokov. Vyplýva to zo žiadostí, ktoré eviduje nemecký regulátor sieťových odvetví (Bundesnetzagentur). Žiadosti o zatvorenie elektrární musia firmy predložiť s ročným predstihom.

„V súčasnosti evidujeme žiadosti o zatvorenie 28 elektrární s kapacitou zhruba 7 tis. megawattov, z toho asi 2 tis. MW v južnom Nemecku,“ uviedol šéf úradu Jochen Homann pre štvrtkové vydanie denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Sedem žiadostí sa podľa neho týka systémovo dôležitých elektrární na juhu krajiny.

„V prípade, ak operátori prenosových systémov označia tieto elektrárne za systémovo dôležité, môže Bundesnetzagentur rozhodnúť, že tieto elektrárne ponechá zapojené. V tomto prípade prevádzkovatelia dostanú kompenzačné platby,“ uviedol Homann. Nemecko pred blížiacou sa zimou potrebuje 500 MW záložnej kapacity a v súčasnosti eviduje dostatok ponúk na pokrytie očakávaných výpadkov, dodal Homann.

Prevádzkovatelia klasických elektrární v Nemecku čelia tlaku nízkych veľkoobchodných cien a štedrých dotácií obnoviteľných zdrojov energie. Energetický sektor negatívne zasiahlo aj rozhodnutie vlády v Berlíne o postupnom zatvorení jadrových elektrární.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies