Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze ceny energií
Ilustračné foto pixabay.com
21. marca 2016 13:09 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecká spoločnosť EnBW redukuje dividendy

Spoločnosť očakáva, že jej upravený jadrový zisk v tomto roku klesne o 5 až 10 percent.

Nemecká spoločnosť EnBW, ktorá je treťou najväčšou energetickou firmou v krajine, rozhodla, že znižuje dividendy. Zároveň informovala, že jej jadrový zisk za rok 2016 klesne už šiesty rok po sebe, keďže ho poškodzuje pokračujúci pokles cien elektriny. Firma EnBW v pondelok navrhla vyplatenie dividend za rok 2015 v sume 0,55 eura na akciu, čo je pokles oproti predošlému roku, kedy jej dividendy boli na úrovni 0,69 eura na akciu.

Firma očakáva, že jej upravený jadrový zisk (EBITDA) v tomto roku klesne o 5 až 10 percent po oslabení o 2,7 % na sumu 2,11 mld. eur v roku 2015. Spoločnosť minulý mesiac informovala, že rokuje s investormi o predaji 49,9-percentného podielu vo svojom 497-megawattovom projekte veterného parku Hohe See. EnBW pritom upozornila na ďalšiu redukciu nákladov. „Okrem programu úspor v oblasti nákladov v sume 400 mil. eur do roku 2020, ktorý bol ohlásený vlani, musíme opäť zvýšiť naše úspory,“ konštatoval finančný riaditeľ EnBW Thomas Kusterer.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame