Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračné foto. SITA/AP
3. novembra 2015 19:25 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecká RWE uvažuje o rozdelení firmy

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti RWE Petra Teriuma sa firma pravdepodobne rozdelí, ak bude pokračovať pokles veľkoobchodných cien elektriny.

Nemecká energetická spoločnosť RWE by sa mohla rozdeliť, ak bude pokračovať pokles veľkoobchodných cien elektriny, keďže samotné znižovanie nákladov pravdepodobne nebude stačiť na to, aby sa firma dostala opäť na správnu cestu. Povedal to v utorok v Dubaji šéf firmy Peter Terium. Spoločnosť RWE, ktorá je najväčším nemeckým výrobcom elektriny, zápasí s čistým dlhom, ktorý je takmer vo výške 26 mld. eur, pričom zredukovala náklady aj počet pracovných miest v snahe ukončiť roky trvajúci pokles ziskov.

Veľkoobchodné ceny elektriny v Nemecku od začiatku roka 2012 klesli takmer na polovicu a v súčasnosti sú na úrovni 29,35 eura za MWh. Generálny riaditeľ RWE v Dubaji ďalej povedal, že jeho firma rozšíri podnikanie mimo Európy a dodal, že motormi ziskovosti sa v budúcnosti stanú Blízky východ, severná Afrika a Turecko. Hoci vylúčil veľké akvizície v záujme vstupu na tieto trhy, RWE bude mať záujem o majetok, ktorý by mohla predávať firma Enerjisa, čiže turecký spoločný podnik firiem E.ON a Sabanci Holding. RWE má zároveň záujem o projekty solárnej a veternej energetiky v Egypte.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame