Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Angela Merkelová
Nemecká kancelárka Angela Merkelová SITA
29. novembra 2018 15:02 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecká kancelárka nie je za zastavenie výstavby plynovodu Nord Stream 2

Nemecká kancelárka to uviedla v súvislosti s novým napätím medzi Kyjevom a Moskvou, ale sľúbila, že Ukrajina zostane tranzitnou krajinou pre ruský zemný plyn.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová uviedla, že neodstupuje od plánov na vybudovanie spoločného plynovodu s Ruskom Nord Stream 2, ale sľubuje, že zabezpečí, aby Ukrajina zostala tranzitnou krajinou pre ruský zemný plyn. Kancelárka to povedala po nedeľňajšom zadržaní ukrajinských lodí Ruskom, čo ukrajinského prezidenta Petra Porošenka podnietilo k výzvam na ďalší tlak voči Moskve.

V rozhovore pre štvrtkové vydanie nemeckého denníka Bild Porošenko konštatoval, že sa musí zvýšiť tlak na Moskvu vrátane zastavenia výstavby plynovodu Nord Stream 2, ktorý sa buduje na dne Baltského mora a pri dodávkach plynu priamo do Nemecka obíde Ukrajinu. Merkelová v tejto súvislosti na ukrajinskom podnikateľskom fóre v Berlíne uviedla, že výstavba plynovodu bude pokračovať, ale Nemecko „zaručí, že Ukrajina zostane dôležitou tranzitnou krajinou“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame