Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnečná energia solárny panel kolektor teplo OZE
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
27. januára 2015 12:43 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecká firma SMA Solar chce zrušiť 1 600 pracovných miest

Nemecký výrobca solárnej techniky očakáva, že za rok 2014 vykáže tržby v objeme približne 790 mil. eur a stratu do sumy 115 mil. eur.

Spoločnosť SMA Solar, ktorá je najväčším nemeckým výrobcom solárnej techniky, plánuje zrušiť približne 1 600 pracovných miest, čiže počet pracovníkov chce zredukovať o približne tretinu. Firma totiž v najbližšom období neočakáva zmiernenie poklesu dopytu v odvetví solárnej energetiky. Európsky trh, ktorý je pre SMA najdôležitejší, je v posledných dvoch rokoch v nepriaznivej situácii. Vlády totiž redukujú subvencie, od ktorých je solárna energetika stále závislá.

Hospodárske výsledky firmy SMA Solar poškodzuje aj to, že na jej trhy prenikajú ázijskí konkurenti, čo vyvoláva tlak na ceny zariadení a ziskové marže. SMA Solar očakáva, že za rok 2014 vykáže tržby v objeme približne 790 mil. eur a stratu do sumy 115 mil. eur. Hodnota akcií firmy v utorok do 8:28 GMT oslabila o 10,2 %.

„V nadchádzajúcich rokoch očakávame veľký tlak na ceny na globálnom fotovoltickom trhu a ďalšie oslabenie dopytu v Európe, predovšetkým v Nemecku,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ SMA Solar Pierre-Pascal Urbon. Spoločnosť, ktorá v decembri už druhýkrát za päť mesiacov zhoršila svoju prognózu celoročných tržieb a zisku, uviedla, že v roku 2015 sa pravdepodobne nevráti k ziskovosti.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame