Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemecká firma RWE ide ešte viac šetriť

Ilustračné foto.
Centrála spoločnosti RWE v Nemecku. SITA/AP

Denník Rheinische Post uviedol, že cieľová suma programu úspor, ktorá je teraz 800 mil. eur, sa zvýši o niekoľko stoviek miliónov eur.

Nemecká energetická spoločnosť RWE plánuje rozšíriť program znižovania nákladov svojej divízie výroby elektriny s cieľom čeliť tvrdým podmienkam na trhu. Informoval o tom v piatok denník Rheinische Post. Zámerom programu redukcie nákladov firmy RWE je teraz ušetriť 800 mil. eur, ale cieľová suma sa zvýši o niekoľko stoviek miliónov eur, uviedol nemecký denník s odvolaním sa na zdroje z dozornej rady spoločnosti.

„Potvrdzujeme, že snaha o znižovanie nákladov divízie RWE Generation sa prispôsobí náročným podmienkam na trhu,“ citoval denník hovorkyňu RWE Generation. Hovorkyňa konštatovala, že nemecký sektor výroby elektriny je v turbulentnom prostredí. Sektor poškodzuje dlhé obdobie slabého dopytu po energii, nízke veľkoobchodné ceny a rast produkcie elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorá nahrádza energiu z elektrárni využívajúcich plyn a uhlie. Firma RWE ešte v marci uviedla, že 20 až 30 % jej elektrárni nedokáže pokrývať svoje prevádzkové náklady.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 12. septembra 2014 11:19

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...