Nemecká firma innogy s poklesom zisku

13. novembra 2016 13:20
SITA

Za január až september innogy, ktorá je dcérou firmy RWE AG, vykázala čistý zisk 1,009 mld. eur, čo bol medziročný pokles o 29,9 %.

Rwe innogy
Centrála firmy v Essene innogy.com

Nemecká energetická spoločnosť innogy, ktorá je dcérou firmy RWE AG, za január až september podľa predbežných údajov vykázala čistý zisk patriaci akcionárom v sume 1,009 mld. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, kedy bol na úrovni 1,439 mld. eur, išlo o pokles o 29,9 percenta. Spoločnosť o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) medziročne oslabil o 7,3 percenta sa sumu 2,919 mld. eur z objemu 3,149 mld. eur.

Spoločnosť uviedla, že vyše 7-percentný pokles zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi bol čiastočne spôsobený rastom nákladov na údržbu energetických sietí, predovšetkým v Nemecku. Divízia sietí a infraštruktúry evidovala medziročný pokles tohto zisku o 10 percent na 1,864 mld. eur. Zisk EBITDA klesol aj v segmente produkcie energie z obnoviteľných zdrojov, a to o 2 percentá na 480 mil. eur. Zisk divízie retailového obchodu, ktorý bol vo výške 699 mil. eur, sa oproti januáru až septembru minulého roka v podstate nezmenil. Spoločnosť innogy potvrdila svoju prognózu a očakáva, že za celý rok 2016 bude jej EBITDA v pásme 4,1 mld. až 4,4 mld. eur.

Od októbra 2016 spoločnosť RWE Gas Slovensko zmenila svoj názov na innogy Slovensko. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2008 a ponúka svoj plyn tak firmám, ako aj maloodberateľom a domácnostiam. Firma má na slovenskom trhu s dodávkami plynu vyše 20-percentný trhový podiel. Súčasťou nemeckej spoločnosti innogy je aj VSE Holding a jeho dcérske spoločnosti Východoslovenská energetika a Východoslovenská distribučná.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?