Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rwe innogy
Centrála firmy v Essene innogy.com
13. novembra 2016 13:20 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecká firma innogy s poklesom zisku

Za január až september innogy, ktorá je dcérou firmy RWE AG, vykázala čistý zisk 1,009 mld. eur, čo bol medziročný pokles o 29,9 %.

Nemecká energetická spoločnosť innogy, ktorá je dcérou firmy RWE AG, za január až september podľa predbežných údajov vykázala čistý zisk patriaci akcionárom v sume 1,009 mld. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, kedy bol na úrovni 1,439 mld. eur, išlo o pokles o 29,9 percenta. Spoločnosť o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke. Zisk firmy pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) medziročne oslabil o 7,3 percenta sa sumu 2,919 mld. eur z objemu 3,149 mld. eur.

Spoločnosť uviedla, že vyše 7-percentný pokles zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi bol čiastočne spôsobený rastom nákladov na údržbu energetických sietí, predovšetkým v Nemecku. Divízia sietí a infraštruktúry evidovala medziročný pokles tohto zisku o 10 percent na 1,864 mld. eur. Zisk EBITDA klesol aj v segmente produkcie energie z obnoviteľných zdrojov, a to o 2 percentá na 480 mil. eur. Zisk divízie retailového obchodu, ktorý bol vo výške 699 mil. eur, sa oproti januáru až septembru minulého roka v podstate nezmenil. Spoločnosť innogy potvrdila svoju prognózu a očakáva, že za celý rok 2016 bude jej EBITDA v pásme 4,1 mld. až 4,4 mld. eur.

Od októbra 2016 spoločnosť RWE Gas Slovensko zmenila svoj názov na innogy Slovensko. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2008 a ponúka svoj plyn tak firmám, ako aj maloodberateľom a domácnostiam. Firma má na slovenskom trhu s dodávkami plynu vyše 20-percentný trhový podiel. Súčasťou nemeckej spoločnosti innogy je aj VSE Holding a jeho dcérske spoločnosti Východoslovenská energetika a Východoslovenská distribučná.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame