Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň
Ilustračné foto wikipedia.org
3. februára 2015 12:30 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemecká daň z jadrového paliva neporušuje pravidlá EÚ

Nemecká legislatíva, na základe ktorej prevádzkovatelia jadrových elektrárni odviedli do rozpočtu zhruba 4,6 mld. eur, zodpovedá právu EÚ, tvrdí poradca Súdneho dvora Európskej únie.

Nemecká daň z jadrového paliva je v súlade s právom Európskej únie. Rozhodol o tom v utorok poradca Súdneho dvora Európskej únie (ECJ). Najvyšší súdny tribunál EÚ záležitosť preskúmal na základe žiadosti o konzultáciu od súdu v Hamburgu, ktorý vlani predbežným rozhodnutím označil spornú daň za protiprávnu. Názor poradcov nie je záväzný, s ich argumentáciou sa však ECJ zvyčajne stotožní, uviedla agentúra Reuters.

Daň z jadrového paliva zaviedlo Nemecko v roku 2010. Podľa vlády v Berlíne mala daň priniesť do štátneho rozpočtu ročne 2,3 mld. eur. Plán od začiatku ostro kritizovali prevádzkovatelia nemeckých jadrových elektrární, energetické koncerny E.ON, RWE, EnBW a Vattenfall. Na dani zatiaľ firmy odviedli do štátneho rozpočtu zhruba 4,6 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies