Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemcký E.ON s poklesom zisku

E.ON EON ZSE
Ilustračné foto. SITA/AP

Zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) spoločnosti E.ON sa v v provom polroku znížil na 5,01 mld. eur.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON zaznamenala v prvom polroku tohto roka pokles jadrového zisku o 12 %. Spoločnosť nadol ťahali stratové elektrárne a taktiež oslabenie ruskej ekonomiky a meny. Rusko je pre spoločnosť E.ON kľúčovým zahraničným trhom. Zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) spoločnosti E.ON sa v sledovanom období znížil na 5,01 mld. eur.

Výsledok však prekonal očakávania analytikov, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters. Tí predpokladali, že firma E.ON dosiahne v prvom polroku EBITDA vo výške 4,9 mld. eur. Čistý zisk tejto spoločnosti sa znížil o pätinu na 1,53 mld. eur. EBITDA ruskej divízie spoločnosti klesol o štvrtinu na 268 mil. eur. Firma E.ON očakáva, že rok 2014 bude tretím rokom poklesu zisku po sebe. V tomto roku by podľa očakávaní firma mala dosiahnuť EBITDA v intervale od 8 mld. eur. do 8,6 mld. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...