Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON EON ZSE
Ilustračné foto. SITA/AP
13. augusta 2014 9:45 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemcký E.ON s poklesom zisku

Zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) spoločnosti E.ON sa v v provom polroku znížil na 5,01 mld. eur.

Nemecká energetická spoločnosť E.ON zaznamenala v prvom polroku tohto roka pokles jadrového zisku o 12 %. Spoločnosť nadol ťahali stratové elektrárne a taktiež oslabenie ruskej ekonomiky a meny. Rusko je pre spoločnosť E.ON kľúčovým zahraničným trhom. Zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) spoločnosti E.ON sa v sledovanom období znížil na 5,01 mld. eur.

Výsledok však prekonal očakávania analytikov, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters. Tí predpokladali, že firma E.ON dosiahne v prvom polroku EBITDA vo výške 4,9 mld. eur. Čistý zisk tejto spoločnosti sa znížil o pätinu na 1,53 mld. eur. EBITDA ruskej divízie spoločnosti klesol o štvrtinu na 268 mil. eur. Firma E.ON očakáva, že rok 2014 bude tretím rokom poklesu zisku po sebe. V tomto roku by podľa očakávaní firma mala dosiahnuť EBITDA v intervale od 8 mld. eur. do 8,6 mld. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies