Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
LNG terminál
Ilustračné foto www.lngworldnews.com
27. marca 2019 14:02 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemci sa chcú viac sústrediť na dovoz skvapalneného plynu

Na prevádzkovateľov distribučných systémov sa presunie väčšia časť nákladov na budovanie spojení k LNG terminálom.

Nemecká vláda schválila opatrenia na podporu budovania terminálov na dovoz skvapalneného zemného plynu (LNG). Ide o súčasť snahy o diverzifikáciu dodávok energií do krajiny. Informoval o tom v stredu nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier. Uviedol, že na základe regulačných zmien sa na prevádzkovateľov distribučných systémov presunie väčšia časť nákladov na budovanie spojení k LNG terminálom. Terminály sa tak dostanú do podobnej pozície ako plynovody.

V záujme bezpečnosti dodávok plynu do Nemecka je dôležité môcť využívať viaceré trasy dodávok a zdroje, vrátane dodávok LNG námornou dopravou, uviedol minister Altmaier. USA, ktoré chcú zvýšiť predaj LNG v Nemecku, sú mimoriadne kritické voči plánom Berlína pokračovať v projekte ruského plynovodu Nord Stream 2. Podľa USA tento plynovod spôsobí prílišnú závislosť od ruského plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame