Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemci pri podpore obnoviteľných zdrojov neporušili smernice

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

V niektorých prípadoch však podľa Európskej komisie prekročilo množstvo úľav povolenú hranicu.

Dotácie, ktoré Nemecko poskytlo svojim výrobcom energie z obnoviteľných zdrojov, neporušili smernice Európskej únie. Vyhlásila to v utorok Európska komisia (EK) po hĺbkovom vyšetrovaní. Jeho cieľom bolo zistiť, či Berlín dotáciami zvýhodňoval vybrané firmy, čo by znamenalo porušenie pravidiel hospodárskej súťaže. Väčšina z týchto úľav z platenia ekologickej prirážky bola primeraná, aj keď v niektorých prípadoch prekročilo množstvo úľav povolenú hranicu, uviedla komisia. To znamená, že niektoré podniky budú musieť tento rozdiel vrátiť, ale iba za roky 2013 a 2014.

Od povinnosti platiť ekologické poplatky je v Nemecku oslobodených zhruba dvetisíc firiem. Úľavy sú kľúčové pre podniky v odvetviach ako hutníctvo, hlinikárstvo a chemický priemysel, kde ceny energie môžu tvoriť 30 až 40 % celkových výrobných nákladov. Nemecko chce úľavami dosiahnuť, aby v roku 2030 polovica vyrobeného prúdu pochádzala z obnoviteľných zdrojov.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 25. novembra 2014 12:23

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...