Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynovod plyn
Ilustračné foto eustream.sk
13. septembra 2016 5:45 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemci a Poliaci prepoja plynovody. Zaplatí to EK.

Na projekt dvoch prepojení plynovodov v poľskom regióne Dolné Sliezsko a rozšírenie podzemného zásobníka plynu Wierzchowice Európska komisia vyčlenila 9,2 mil. eur.

Európska komisia (EK) pridelila 9,2 mil. eur na financovanie prepojenia plynovodov medzi Nemeckom a Poľskom. Peniaze pochádzajú z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR). EK v pondelok na svojej internetovej stránke uviedla, že ide o projekt vybudovania dvoch prepojení plynovodov v poľskom regióne Dolné Sliezsko a o rozšírenie podzemného zásobníka plynu Wierzchowice. Projekt zvýši kapacitu prepravy plynu z Nemecka do Poľska.

„Prepojenia sú rozhodujúce pre realizáciu Energetickej únie,“ konštatoval v tejto súvislosti podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. „Ide o príspevok k Energetickej únii zo strany politiky kohézie. Poskytujeme domácnostiam a firmám bezpečnú, konkurenčnú a dostupnú energiu,“ uviedla eurokomisárka pre regionálnu politiku Corina Cretuová. Uvedených 59 kilometrov nových plynovodov pomôže optimalizovať toky plynu v prepravnom systéme Poľska a budú pokrývať dopyt po plyne v oblasti s 3 mil. obyvateľov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies