Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RWE
Ilustračné foto flickriver.com
10. marca 2015 14:57 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemci naďalej pociťujú krízu v energetike

Podľa šéfa spoločnosti RWE Petera Teriuma 35 až 45 % ich elektrární v súčasnosti nezarába.

Energetický sektor ešte neprekonal to najhoršie v súčasnej pretrvávajúcej kríze. V utorok to uviedol generálny riaditeľ spoločnosti RWE Peter Terium s tým, že 35 až 45 % elektrární spoločnosti RWE v súčasnosti nezarába. Spoločnosť RWE skôr v utorok uviedla, že jej prevádzkové výsledky sa budú v roku 2015 ďalej zhoršovať. RWE zníži investície z úrovne 3,4 mld. eur v roku 2014 na hodnotu od 2,5 mld. do 3 mld. eur v tomto roku a na približne 2 mld. eur v budúcom roku. „Nie sme z najhoršieho vonku,“ povedal Terium, avšak dodal, že firma bude schopná vrátiť sa k rastu aj bez veľkých investícií.

RWE sa už nezaväzuje dosiahnuť hornú hranicu pomeru medzi čistým dlhom a ziskom pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), ktorý bol v roku 2014 stanovený na 3,8. „Našou najvyššou prioritou je zabezpečiť to, že dokážeme získať požadovaný objem kapitálu z externých zdrojov, a to v každom okamihu, aj počas krízy na finančných trhoch,“ povedal finančný riaditeľ RWE Bernhard Günther.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies