Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nemci investujú do zníženia emisií viac ako miliardu

Emisie
Ilustračné foto freedigitalphotos.net

Nemecká vládna koalícia odsúhlasila, že do roku 2020 minie dodatočnú sumu 1,16 mld. eur, aby poklesli emisie skleníkových plynov.

Nemecká vládna koalícia schválila návrh, podľa ktorého do roku 2020 vynaloží dodatočných 1,16 mld. eur na zníženie emisií skleníkových plynov. Vyplýva to z dokumentu nemeckej vlády. Od roku 2016 sa tieto prostriedky využijú na zvýšenie efektívnosti v stavebníctve, v rámci miestnych samospráv, v priemysle a v železničnej doprave.

Nemecko sa snaží dosiahnuť svoj cieľ a znížiť emisie oxidu uhličitého v uhoľnom priemysle o ďalších 22 mil. ton do roku 2020. Vzhľadom na to sa podpora kombinovanej výroby tepla a elektrickej energie zdvojnásobí na 1,5 mld. eur ročne. Na tento účel sa však použijú prostriedky z kogeneračnej dane. Nemecká vládna koalícia chce dosiahnuť spravodlivú dohodu a nadmerne nezaťažovať nemecké malé a stredné podniky a domácnosti.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...