Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiarovka svetlo elektrina
Ilustračné foto winnond/FreeDigitalPhotos.net
7. apríla 2014 13:20 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemci hlásia pokles spotreby plynu i elektriny

Spotreba plynu v krajine v prvom kvartáli medziročne oslabila o 8 % a spotreby elektriny sa znížila o 1 %.

Spotreba plynu v Nemecku v prvom štvrťroku tohto roka sa medziročne podľa predbežného odhadu zmenšila o 8 % v dôsledku miernej zimy. Uviedlo to v pondelok združenie nemeckých energetických spoločností BDEW, ktoré zastupuje vyše 1 800 dodávateľov elektriny, plynu, vody a tepla. Spotreba elektriny v prvom kvartáli klesla o 1 %, keďže ekonomický rast nedokázal úplne vykompenzovať vplyv počasia, uviedlo združenie. Poznamenalo však, že rolu zohralo aj efektívnejšie využívanie energie.

Za celý minulý rok sa spotreba plynu v Nemecku zvýšila o 6,4 %, ale spotreba elektriny o 1,1 % oslabila, uviedlo združenie nemeckých energetických spoločností. Podiel priemyselných výrobcov na celkovej nemeckej spotrebe plynu v minulom roku bol na úrovni 37,4 %. Podiel priemyslu na celkovej vlaňajšej spotrebe elektriny bol 47 %.

Oslabenie dopytu po elektrickej energii evidujú aj v Taliansku. Spoločnosť Terna, ktorá je distribútorom elektriny, v pondelok informovala, že v marci sa dopyt v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka znížil o 3,7 %. Za január až marec sa dopyt po elektrine v krajine zmenšil tiež o 3,7 %, uviedla firma Terna vo vyhlásení.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame