Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
24. augusta 2015 12:07 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemci chcú zatvárať ďalšie elektrárne

Nemecký úrad pre reguláciu sieťových odvetví evidoval k 20. júlu spolu 57 žiadostí o zatvorenie elektrární.

Nemecké energetické spoločnosti plánujú zatvoriť ďalších desať elektrární s celkovým inštalovaným výkonom 2,34 gigawattu. Vyplýva to zo žiadostí, ktoré firmy predložili národnému úradu pre reguláciu sieťových odvetví. K 20. júlu úrad evidoval spolu 57 žiadostí o zatvorenie elektrární.

Prevádzkovatelia klasických elektrární v Nemecku čelia tlaku nízkych veľkoobchodných cien, ktoré minulý týždeň zaznamenali 12-ročné dno. Energetický sektor negatívne zasiahlo aj rozhodnutie vlády v Berlíne o postupnom zatvorení jadrových elektrární a politika štedrých dotácií pre obnoviteľné zdroje energie. Uhoľné a plynové elektrárne tak často nedokážu pokryť svoje náklady. Žiadosti o zatvorenie elektrární musia nemecké firmy predložiť regulátorovi s ročným predstihom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies