Nemci chcú ekologickejšie tepelné elektrárne

25. novembra 2014 10:08

Podľa nemeckého ministra hospodárstva a energetiky Sigmara Gabriela nemecké elektrárne vypúšťajú ročne 341 mil. ton emisií, preto znížiť tento objem o 22 mil. ton by nemal byť veľký problém.

Emisie
Ilustračné foto freedigitalphotos.net

Nemecké tepelné elektrárne musia do roku 2020 znížiť emisie oxidu uhličitého o 22 mil. ton ročne. Nemecký minister hospodárstva a energetiky Sigmar Gabriel to uviedol v pondelok. „Náš návrh je, že do roku 2020 budú vypúšťať o 22 mil. ton menej,“ povedal. Potvrdili sa tak predchádzajúce informácie agentúry Reuters. Podľa Gabriela nemecké elektrárne vypúšťajú ročne 341 mil. ton emisií, preto znížiť tento objem o 22 mil. ton by nemal byť veľký problém.

Zníženie emisií je potrebné, aby sa vláde podarilo splniť stanovené ciele. Cieľom Nemecka je do roku 2020 znížiť emisie skleníkových plynov o 40 % v porovnaní s úrovňou v roku 1990. Spoločnosti RWE, E.ON a Vattenfall odmietli situáciu komentovať. Nemecká priemyselná asociácia BDI však tieto plány kritizuje. Vo svojom stanovisku uviedla, že dôsledkom týchto opatrení budú vyššie ceny.Čo si o tom myslíte?