Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Emisie
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
25. novembra 2014 10:08 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemci chcú ekologickejšie tepelné elektrárne

Podľa nemeckého ministra hospodárstva a energetiky Sigmara Gabriela nemecké elektrárne vypúšťajú ročne 341 mil. ton emisií, preto znížiť tento objem o 22 mil. ton by nemal byť veľký problém.

Nemecké tepelné elektrárne musia do roku 2020 znížiť emisie oxidu uhličitého o 22 mil. ton ročne. Nemecký minister hospodárstva a energetiky Sigmar Gabriel to uviedol v pondelok. „Náš návrh je, že do roku 2020 budú vypúšťať o 22 mil. ton menej,“ povedal. Potvrdili sa tak predchádzajúce informácie agentúry Reuters. Podľa Gabriela nemecké elektrárne vypúšťajú ročne 341 mil. ton emisií, preto znížiť tento objem o 22 mil. ton by nemal byť veľký problém.

Zníženie emisií je potrebné, aby sa vláde podarilo splniť stanovené ciele. Cieľom Nemecka je do roku 2020 znížiť emisie skleníkových plynov o 40 % v porovnaní s úrovňou v roku 1990. Spoločnosti RWE, E.ON a Vattenfall odmietli situáciu komentovať. Nemecká priemyselná asociácia BDI však tieto plány kritizuje. Vo svojom stanovisku uviedla, že dôsledkom týchto opatrení budú vyššie ceny.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies