Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
8. januára 2014 10:38 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Nemci bránia dotácie na obnoviteľné zdroje pre veľké firmy

Nemecko podľa ministra hospodárstva Sigmara Gabriela riskuje, že stratí veľké firmy v prípade, ak ich neochráni pred nákladmi, ktoré sú spojené s obnoviteľnými zdrojmi energie.

Nemecko riskuje, že stratí veľké firmy v prípade, ak ich neochráni pred nákladmi, ktoré sú spojené s obnoviteľnými zdrojmi energie (OZE). Vyhlásil to nemecký minister hospodárstva Sigmar Gabriel. „Musíme v Nemecku zabezpečiť, aby firmy s energeticky náročnou výrobou nezaťažil zákon o OZE,“ povedal minister. „Všetko ostatné by vyústilo do procesu deindustrializácie Nemecka. Toto nie je preháňanie. Záujmom Európy nemôže byť zničenie nemeckého priemyslu,“ doplnil Gabriel.

V decembri Európska komisia (EK) oznámila, že bude vyšetrovať spôsob, akým Nemecko dotuje firmy podnikajúce v ťažkom priemysle a prešetrí aj zľavy, ktoré tieto firmy dostávajú na energiu získanú z obnoviteľných zdrojov. To vyvolalo obavy priemyselných firiem z nárastu nákladov, keďže už teraz majú problémy s konkurencieschopnosťou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame