Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podomový predaj
Ilustračné foto pixabay.com
30. mája 2018 11:07 Energetika všeobecneSpotrebiteľ od vEnergetike.skvEnergetike.sk/SITA

Nekalé praktiky podomových predajcov sa vrátili

V ostatných týždňoch východoslovenskí energetici zaznamenali nárast kontaktov zo strany svojich zákazníkov, ktorí sa cítili byť podvedení. Ide predovšetkým o nových zákazníkov, ktorí k VSE prešli z ČEZ Slovensko.

Do slovenských miest a obcí sa vrátili podomoví predajcovia energií, ktorí používajú nekalé praktiky. Upozornila na to spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE). „O tomto jave hovoríme už niekoľko rokov, téma je však opäť aktuálna. A to na území celého Slovenska,“ zdôraznil obchodný riaditeľ VSE Miroslav Kulla.

Bývalí zákazníci ČEZ Slovensko

V ostatných týždňoch východoslovenskí energetici zaznamenali nárast kontaktov zo strany svojich zákazníkov, ktorí sa cítili byť podvedení. „Kontaktujú nás zákazníci z celého Slovenska. Predovšetkým naši noví zákazníci, ktorí k nám prešli z ČEZ Slovensko,“ dodal Kulla. VSE v decembri minulého roka prevzala do svojich radov takmer 50 tisíc nových zákazníkov po tom, čo uspela v tendri vyhlásenom firmou ČEZ Slovensko.

Podľa spoločnosti niektorí predajcovia zavádzajú nepravdivými informáciami o tom, že ich dodávateľ ČEZ Slovensko skončil a oni musia na mieste podpísať zmluvu, aby mali zabezpečenú dodávku elektriny alebo zemného plynu. „Vieme to od našich zákazníkov, ktorí nás už požiadali o pomoc,“ uviedol Kulla. Niektorí podomoví predajcovia taktiež domácnostiam tvrdia, že zastupujú spoločnosť, ktorá ich po dodávateľovi ČEZ Slovensko prevzala a majú s nimi na mieste podpísať zmluvu. „Zdôrazňujeme, že to nie je pravda,“ povedal Kulla.

Zmluvy sú už podpísané

VSE upozornila, že zmluvy a ďalšie dokumenty súvisiace so zmenou dodávateľa boli podpísané ešte v minulom roku. „Preto nemáme v teréne žiadnych zástupcov, ktorí by navštevovali zákazníkov za účelom uzavretia zmluvy a zákazníkom odkazujeme, že sa nemusia obávať. Ak ste bývalým zákazníkom ČEZ Slovensko, dodávku energií máte od nás zabezpečenú. Nemusíte podpisovať žiadne zmluvy,“ uzavrel Kulla.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame