Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

„Nech ťa sila vedy sprevádza!“ v súťaži Junior Freshhh

Slovnaft logo
Ilustračné foto. Slovnaft

Slovnaft spúšťa tretí ročník prírodovednej súťaže Junior Freshhh pre študentov stredných škôl, vrátane 8-ročných gymnázií.

Rafinérsko-petrochemická spoločnosť Slovnaft tento týždeň spustila tretí ročník prírodovednej súťaže Junior Freshhh, ktorá je určená študentom stredných škôl, vrátane 8-ročných gymnázií. Súťažiaci sa môžu registrovať na stránke www.junior.freshhh.sk v trojčlenných tímoch do 30. októbra. Najlepšie tímy prvého kola, v ktorom sa súťaží online, postúpia do živého finále, ktoré sa bude konať v areáli spoločnosti SLOVNAFT, a.s., v Bratislave, kde môžu vyhrať atraktívne ceny. Novinkou tohto ročníka sú finálové kolá v dvoch kategóriách.

Súťaž Junior Freshhh, s tohtoročným mottom „Nech ťa sila vedy sprevádza!“, bude prebiehať v dvoch kolách formou online súťaže s úlohami z prírodovedných predmetov (matematika, fyzika, chémia, geografia a biológia). V prvom kole, od 3. do 25. novembra, budú tímy riešiť 12 online úloh.

„Prírodné vedy ako matematika, fyzika, chémia ale aj geografia a biológia sú často krát „strašiakom“ mladých študentov. Formou súťaže Junior Freshhh ich chceme motivovať a ukázať im, že aj veda môže byť zábavou,“ uviedla Erika Burianová, riaditeľka Ľudských zdrojov SLOVNAFT, a.s.

Do decembrových finálových kôl, ktoré sa budú konať v Slovnafte, postúpi päť najlepších tímov z oboch kategórií. Ku klasickému finále určeného pre najlepšie tímy celkového poradia z prvého kola pribudne ešte jedno finále pre najlepšie tímy v kategórii stredná odborná škola/stredná priemyselná škola. Šancu získať zaujímavé ceny tak budú mať aj žiaci, ktorých učebné osnovy majú odlišné zameranie ako gymnaziálne.

„Uvedomujeme si, že študenti odborných alebo priemyselných škôl počas štúdia nenadobudnú rovnaké poznatky v oblasti prírodných vied ako gymnazisti, pretože niektoré predmety často ani v učebných osnovách nemajú. Preto sme sa rozhodli vytvoriť pre nich novú finálovú kategóriu, ktorá zohľadní ich poznatky,“ dodala Erika Burianová.

Víťaz súťaže získa smartfón Sony Z3 Xperia Compact a chytré hodinky Sony Smartwatch, ďalší finalisti majú možnosť v závislosti od svojho umiestnenia vyhrať hernú konzolu X-BOX, kameru GoPro Hero3, smartfón HTC, tablet Lenovo a ďalšie zaujímavé ceny.

Viac informácií, ako aj registračný formulár nájdete na stránke: www.junior.freshhh.sk

Skupina SLOVNAFT je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je SLOVNAFT, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy v jednej z najkomplexnejších európskych rafinérií a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. Spoločnosť patrí na Slovensku k lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie, významne podporuje šport, kultúru, vzdelávanie, mládež a revitalizáciu životného prostredia. Magazín Forbes zaradil značku Slovnaft medzi najhodnotnejšie slovenské značky. Skupina SLOVNAFT je členom medzinárodnej Skupiny MOL.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SlovnaftDátum 15. októbra 2015 13:29

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...