Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto renjith krishnan/freedigitalphotos.net
25. augusta 2013 16:03 ElektrinaSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Naše vojsko bude mať elektrinu od alternatívneho dodávateľa

Alternatívnym dodávateľom energií sa darí preraziť aj vo verejnej či štátnej správe. Už v nejednom prípade porazili so svojou ponukou dodávok elektriny či plynu tradičných dodávateľov, v ktorých má štát majoritný podiel. Ostatným príkladom je Ministerstvo obrany SR, ktoré si v tendri vybralo za svojho dodávateľa elektriny spoločnosť Magna E.A.

Ako vyplýva z informácií zverejnených v úradnom vestníku EÚ, rezort obrany zaplatí alternatívnemu dodávateľovi za dodávku elektriny 14,7 mil. eur s DPH. Ten mu za to dodá elektrinu v objeme necelých 92 tisíc megawatthodín. Ministerstvo si dodávateľa elektriny vybralo na základe elektronickej aukcie, do ktorej sa prihlásili traja uchádzači. Rozhodovala najnižšia ponúknutá cena.

Spoločnosť Magna E.A. je jedným z nových obchodníkov na energetickom trhu. Firma dodáva elektrinu od roku 2007, je držiteľom licencie od Úradu pre reguláciu sieťových odvetví pre podnikanie v energetike v oblasti dodávky elektriny aj plynu. Ako informuje spoločnosť na svojej internetovej stránke, v súčasnosti má viac ako 8 tisíc klientov, z toho približne 5 tisíc domácností. Od roku 2011 dodáva spoločnosť aj zemný plyn.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame