Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda ÚRSO Jozef Holjenčík
Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR Jozef Holjenčík SITA
4. júna 2015 12:28 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Náš regulátor naučí Ukrajincov ako regulovať ceny energií

Realizácia projektu, ktorý je financovaný z fondov Európskej únie, sa začne na jeseň tohto roku a bude trvať dva roky.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) bude radiť Ukrajine, ako regulovať ceny energií. „Projekt má formu twinningu, to znamená, že orgán štátnej správy z členskej krajiny Európskej únie z určitej oblasti, v tomto prípade zo štátnej regulácie v energetike, pomáha svojmu partnerovi regulačnému orgánu v nečlenskom štáte v implementácii európskej energetickej a regulačnej legislatívy, budovaní trhu s elektrinou, v prepojení na medzinárodné trhy a v posilňovaní jeho personálnej a inštitucionálnej kapacity,“ informoval hovorca ÚRSO Miroslav Lupták.

Od jesene

Realizácia projektu, ktorý je financovaný z fondov Európskej únie, sa začne na jeseň tohto roku a bude trvať dva roky. „Dôraz sa kladie na povinnosť partnerov dospieť ku konkrétnym výsledkom v podobe zákonov a vyhlášok a ich uvedenie do praxe. Očakáva sa zvýšenie liberalizácie trhu, zavedenie štandardných praktík a vytvorenie podmienok na zapojenie Ukrajiny do jednotného európskeho trhu s elektrinou,“ dodal Lupták. Slovenský regulačný úrad už plnil podobnú úlohu v Azerbajdžane a Srbsku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Fuelcng SPP

Testovacie jazdy ukázali výhodnosť paliva LNG

10. decembra 2018 Plyn, Aktuality

SPP uskutočnil emisné testy a testovacie jazdy nákladných ťahačov na LNG. Zrealizované testovacie jazdy ukázali podľa manažéra projektu fuelCNG Petra Mozoláka ekonomickú výhodnosť použitia skvapalneného zemného plynu v nákladnej doprave.

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies