Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Náš regulátor naučí Ukrajincov ako regulovať ceny energií

Predseda ÚRSO Jozef Holjenčík
Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR Jozef Holjenčík SITA

Realizácia projektu, ktorý je financovaný z fondov Európskej únie, sa začne na jeseň tohto roku a bude trvať dva roky.

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) bude radiť Ukrajine, ako regulovať ceny energií. „Projekt má formu twinningu, to znamená, že orgán štátnej správy z členskej krajiny Európskej únie z určitej oblasti, v tomto prípade zo štátnej regulácie v energetike, pomáha svojmu partnerovi regulačnému orgánu v nečlenskom štáte v implementácii európskej energetickej a regulačnej legislatívy, budovaní trhu s elektrinou, v prepojení na medzinárodné trhy a v posilňovaní jeho personálnej a inštitucionálnej kapacity,“ informoval hovorca ÚRSO Miroslav Lupták.

Od jesene

Realizácia projektu, ktorý je financovaný z fondov Európskej únie, sa začne na jeseň tohto roku a bude trvať dva roky. „Dôraz sa kladie na povinnosť partnerov dospieť ku konkrétnym výsledkom v podobe zákonov a vyhlášok a ich uvedenie do praxe. Očakáva sa zvýšenie liberalizácie trhu, zavedenie štandardných praktík a vytvorenie podmienok na zapojenie Ukrajiny do jednotného európskeho trhu s elektrinou,“ dodal Lupták. Slovenský regulačný úrad už plnil podobnú úlohu v Azerbajdžane a Srbsku.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 4. júna 2015 12:28

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...