Národniari chcú, aby prišiel Holjenčík vysvetliť svoje kroky do parlamentu

31. januára 2017 10:09
SITA

Poslanci za SNS chcú už na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu iniciovať zmenu programu tak, aby predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík mohol v pléne predostrieť svoje argumenty vo veci zvyšovania cien energií.

NR SR
NR SR SITA

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) za Slovenskú národnú stranu (SNS) chcú, aby predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík pred poslancami vysvetlil svoje konanie vo veci zvyšovania cien energií. „Chceme počuť od šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví argumenty, čo ho k tomu viedlo a prečo takýto postup tajil,“ uviedol poslanecký klub SNS, ktorý bude už na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu iniciovať zmenu programu tak, aby predseda regulačného úradu mohol v pléne predostrieť svoje argumenty.

Ako uviedol predseda strany SNS Andrej Danko, jeho strana bude vždy bojovať proti zdražovaniu. „Je nemorálne, aby snahu finančníkov vyplatiť si dividendy a odmeny platili bežní ľudia. Ak si vie predseda regulačného úradu obhájiť svoje konanie a vysvetliť takýto postup, nemal by byť z jeho strany problém uviesť veci na pravú mieru a povedať občanom, ako majú ďalej postupovať,“ zdôraznil Danko.
Poslanci sa na 12. schôdzi NR SR zídu v stredu popoludní.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?