Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb dodá plyn SPP

Plyn domácnosti
Ilustračné foto. SITA

Najväčší dodávateľ plynu na Slovensku zinkasuje za dodávku plynu počas dvanástich mesiacov vyše 198 tisíc eur.

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) bude odberať plyn od Slovenského plynárenského priemyslu (SPP). NÚSCH si počas dvanástich mesiacov od plynárov objednal dodávku 4 700 megawatthodín plynu. Tí za to zinkasujú viac ako 198 tisíc eur vrátane dani z pridanej hodnoty (DPH). Najväčšieho dodávateľa plynu si ústav vybral v tendri. Prvotne predpokladal NÚSCH, že za plyn zaplatí 232 tisíc eur bez DPH.

Slovenský plynárenský priemysel je energetická spoločnosť a dodávateľ energií. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Plynári z pološtátnej firmy v tomto roku predpokladajú, že si udržia naďalej dominantné postavenie na slovenskom trhu so zemným plynu, s celkovým podielom 64 %. V regulovanom segmente domácnosti očakáva firma podiel 75 %.

Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku Slovenskej republiky (51 %) a Energetický a průmyslový holding, a.s. (49 %). Štát sa v súčasnosti snaží prevziať od EPH jeho podiel. Chce tak úplne ovládnuť dominantného dodávateľa plynu na Slovensku., a tým ovládnuť jeho cenotvorbu plynu.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 22. apríla 2014 12:42

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...