Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti
Ilustračné foto. SITA
22. apríla 2014 12:42 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb dodá plyn SPP

Najväčší dodávateľ plynu na Slovensku zinkasuje za dodávku plynu počas dvanástich mesiacov vyše 198 tisíc eur.

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) bude odberať plyn od Slovenského plynárenského priemyslu (SPP). NÚSCH si počas dvanástich mesiacov od plynárov objednal dodávku 4 700 megawatthodín plynu. Tí za to zinkasujú viac ako 198 tisíc eur vrátane dani z pridanej hodnoty (DPH). Najväčšieho dodávateľa plynu si ústav vybral v tendri. Prvotne predpokladal NÚSCH, že za plyn zaplatí 232 tisíc eur bez DPH.

Slovenský plynárenský priemysel je energetická spoločnosť a dodávateľ energií. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Plynári z pološtátnej firmy v tomto roku predpokladajú, že si udržia naďalej dominantné postavenie na slovenskom trhu so zemným plynu, s celkovým podielom 64 %. V regulovanom segmente domácnosti očakáva firma podiel 75 %.

Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku Slovenskej republiky (51 %) a Energetický a průmyslový holding, a.s. (49 %). Štát sa v súčasnosti snaží prevziať od EPH jeho podiel. Chce tak úplne ovládnuť dominantného dodávateľa plynu na Slovensku., a tým ovládnuť jeho cenotvorbu plynu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame