Najväčší dodávatelia už majú nové ceny elektriny

2. marca 2017 14:51
SITA

Regulačný úrad v týchto dňoch pracuje v spolupráci s regulovanými subjektmi na čo najrýchlejšom ukončení cenových konaní s menšími dodávateľmi elektriny.

žiarovka svetlo elektrina
Ilustračné foto. pixabay.com

Niektorí dodávatelia elektriny ešte nemajú schválené nové ceny elektriny. Ako uviedol hovorca Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Radoslav Igaz, úrad v týchto dňoch intenzívne pracuje v spolupráci s regulovanými subjektmi na čo najrýchlejšom ukončení cenových konaní s menšími dodávateľmi elektriny.

„Pre troch najväčších dodávateľov na Slovensku Východoslovenskú energetiku (VSE), Stredoslovenskú energetiku (SSE) a Západoslovenskú energetiku (ZSE Energia) sme už cenové rozhodnutia vydali v utorok 28. februára 2017,“ dodal Igaz. Najväčší dodávatelia budú podľa neho po nevyhnutných úpravách systémov postupne kontaktovať svojich zákazníkov.

Ceny elektriny by sa mali vrátiť na úroveň z minulého roka. Po sťažnostiach niektorých odberateľov, že sa im enormne zvýšili faktúry, totiž vláda pod politickým tlakom prinútila regulačný úrad, aby schválil staronové ceny elektriny. Pre kauzu cien energií sa vzdal svojej funkcie šéf ÚRSO Jozef Holjenčík. Opozícia chcela pre problémy s cenami odvolať aj predsedu vlády Roberta Fica.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?