Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vedenie elektrické elektrina
Ilustračné foto pixabay.com
29. januára 2019 15:00 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Najväčší dodávateľ energií v USA požiadal o ochranu pred veriteľmi

Firma Pacific Gas & Electric Corp. potenciálne čelí uhrádzaniu odškodného v miliardách dolárov v dôsledku lesných požiarov v Kalifornii.

Najväčší dodávateľ energií v USA, spoločnosť Pacific Gas & Electric Corp. (PG&E), požiadal o ochranu pred veriteľmi počas procesu bankrotu, keďže potenciálne čelí uhrádzaniu odškodného v miliardách dolárov v dôsledku lesných požiarov v Kalifornii.

Firma v utorok predložila súdu dokumenty súvisiace so žiadosťou o reorganizáciu na základe článku 11 zákona o bankrote, hoci vyšetrovatelia minulý týždeň dospeli k záveru, že zariadenie PG&E nespôsobilo požiar v roku 2017, pri ktorom na severe Kalifornie zahynulo 22 ľudí. Keď spoločnosť tento mesiac oznámila, že plánuje vyhlásenie bankrotu, za dôvod označila stovky žalôb zo strany obetí požiaru z roku 2017 na severe Kalifornie a ďalších požiarov v rokoch 2017 a 2018. Patrí k ním aj požiar z novembra 2018, ktorý bol najničivejší za storočie a zahynulo pri ňom najmenej 86 ľudí. Príčina požiaru z novembra 2018 sa stále zisťuje, ale dohady sa sústreďujú na PG&E.

Vyhlásenie bankrotu neovplyvní služby v oblasti dodávok elektriny a plynu, ale umožní „riadené, férové a rýchle vyriešenie potenciálnych záväzkov PG&E vyplývajúcich z požiarov“, uviedla spoločnosť na svojej internetovej stránke.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame