Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová elektráreň Mochovce
Atómová elektráreň Mochovce SITA
3. augusta 2014 15:18 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Najnovšie údaje o dostavbe EMO stále držia v tajnosti

Predseda predstavenstva Slovenských elektrární Luca D’Agnese v rozhovore pre náš portál však zdôraznil, že dostavba mochoveckých jadrových blokov zostáva pre podnik prioritou číslo jeden. Celý rozhovor so šéfom elektrární nájdete na našej stránke v pondelok ráno.

Slovenské elektrárne nechcú nateraz komentovať, či sa dostavba tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce (EMO) znova predraží, a či sa dostavba opätovne posunie. O nových sumách či termínoch by mala hovoriť nová analýza, ktorú začiatkom leta vypracovali akcionári spoločnosti. „Môžem povedať to, že analýza obsahuje viacero scenárov. Čiže, ak sa teraz napríklad prijmú opatrenia na zníženie rizík, pôjde o scenár s najmenším dopadom na rozpočet investície, respektíve na termíny dostavby,“ povedal v rozhovore pre náš portál šéf Slovenských elektrární Luca D’Agnese, podľa ktorého investícia do Mochoviec zostáva pre podnik naďalej prioritou číslo jeden. Celý rozhovor, ktorý sa okrem dostavby Mochoviec venuje aj predaju majoritného podielu elektrární, či policajnej razii v podniku, nájdete na našej stránke v pondelok ráno.

Minister hospodárstva Pavol Pavlis po pondelňajšom mimoriadnom rokovaní vlády potvrdil, že pri dostavbe mochoveckých jadrových blokov zrejme pôjde o „istý posun“ aj čo sa týka rozpočtu, aj čo sa týka termínov dostavby. Viac však nechcel byť konkrétny, nakoľko aj podľa neho v súčasnosti akcionári analýzu hodnotia.

Dostavba tretieho bloku Atómovej elektrárne Mochovce sa mala podľa aktualizovaných termínov ukončiť na konci tohto roka, štvrtého bloku potom v roku 2015. Pôvodne sa však hovorilo o termínoch koniec roka 2012 a jeseň 2013. Nové jadrové bloky v Mochovciach budú mať výkon približne tisíc megawattov. Ich dostavba si mala vyžiadať 3,8 miliardy eur, čiže asi o jednu miliardu viac, ako sa pôvodne počítalo. Slovenské elektrárne začali s dostavbou Mochoviec oficiálnym otvorením 3. novembra 2008.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies