Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net
13. augusta 2014 17:07 PlynAktuality od SITASITA

Naftogaz upozorňuje na možné narušenie tranzitu plynu

Naftogaz však zároveň dodal, že ukrajinské sankcie voči Rusku nemusia viesť k „automatickým sankciám“ voči ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom.

Ukrajinská štátna plynárenská spoločnosť Naftogaz vyhlásila, že európske firmy by mali skúmať možnosť nákupu plynu na rusko-ukrajinských hraniciach a upozornila na potenciálne narušenia dodávok pre spor o cenu plynu.

„Naftogaz považuje za svoju povinnosť, aby upozornil európskych partnerov na možné riziká,“ uviedla firma vo vyhlásení, ktoré zverejnila v stredu. Naftogaz však zároveň dodal, že ukrajinské sankcie voči Rusku nemusia viesť k „automatickým sankciám“ voči ruskej plynárenskej spoločnosti Gazprom.

Naftogaz sa v pondelok vyjadril, že sankcie by mohli niektorým firmám obmedziť možnosť prepravovať plyn cez ukrajinské územie alebo im to vôbec nedovoliť. Nespomenul však konkrétne Gazprom. „Hlavná idea je taká, že tranzit by mohol pokračovať bez problémov, ak sa bude plyn kupovať na našich východných hraniciach, povedzme, európskymi firmami,“ povedala hovorkyňa Naftogazu pre Reuters.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame