Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP
10. augusta 2016 15:09 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Naftogaz: Problémy s tlakom ohrozujú stabilitu dodávok plynu do EÚ

Znižovanie tlaku znamená, že tok plynu z ruského územia nepostačuje na vykrytie dodávok v objemoch požadovaných európskymi odberateľmi.

Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz eviduje na ruskej strane plynovodu systematické výpadky tlaku. Naftogaz o tom informoval v stredu. Znižovanie tlaku pred kľúčovým distribučným uzlom na Ukrajine znamená, že tok plynu z ruského územia nepostačuje na vykrytie dodávok v objemoch, ktoré požadujú európski odberatelia, uviedla spoločnosť v tlačovom vyhlásení. Naftogaz tvrdí, že pre zabezpečenie plynulosti dodávok musel pristúpiť k mimoriadnym opatreniam, čo firme spôsobilo dodatočné náklady.

Naftogaz chce misiu za účasti Európskej komisie

Naftogaz pripomína, že v júni 2014 divízia ruského plynárenského monopolu Gazpromu, spoločnosť Gazprom Export, zrušila kontrakt, na základe ktorého mohla ukrajinská firma na dennej báze vykrývať náhle zvýšenie dopytu zo strany európskych klientov Gazpromu. Keďže problémy s nestabilným tlakom na ruskej strane ohrozujú stabilitu dodávok ruského plynu do krajín EÚ, Naftogaz navrhuje, aby situáciu priamo namieste preskúmala misia zostavená Európskou komisiou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies