Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti
Ilustračné foto SITA
27. júna 2017 12:52 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Naftogaz odviedol do štátneho rozpočtu Ukrajiny miliardové dividendy

Energetická firma za rok 2016 dosiahla podľa nekonsolidovaných údajov zisk v objeme 26,5 mld. hrivien (UAH).

Ukrajinská štátna ropná a plynárenská spoločnosť Naftogaz odviedla do štátneho rozpočtu krajiny za rok 2016 dividendy v sume 13,3 mld. hrivien (UAH). Ide o najväčšiu sumu dividend zo strany štátnej spoločnosti za obdobie existencie Ukrajiny. Firma Naftogaz okrem toho do štátneho rozpočtu zaplatila zálohu korporátnej dane vo výške 2,4 mld. UAH. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré v utorok poskytla agentúre SITA.

Podľa generálneho riaditeľa Naftogazu Andrija Koboleva to, že firma za rok 2016 dosiahla podľa nekonsolidovaných údajov zisk 26,5 mld. UAH, je výsledkom troch rokov dôsledného reformného úsilia v Naftogaze aj v energetickom sektore Ukrajiny. „Dnes sme svedkami prvých plodov reforiem, ktoré pokračujú napriek silnému odporu. Dokázali sme, že verejný sektor môže a musí byť efektívny,“ uviedol Kobolev.

Pomerne pozitívny finančný výkon firmy podľa jeho slov zabezpečilo odmietnutie korupcie, transparentné podnikanie, ktoré je v súlade s najlepšou medzinárodnou praxou, aktívna spolupráca so zahraničnými partnermi v podnikaní a obrana záujmov Naftogazu prostredníctvom arbitráže.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame