Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn
Ilustračné foto. SITA/AP
24. novembra 2017 13:13 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Naftogaz medziročne zvýšil dovoz plynu o 29 %

Ukrajinský Naftogaz za január až október importoval 7,5 mld. kubických metrov plyn.

Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz za prvých desať mesiacov tohto roka doviezla 7,5 mld. kubických metrov plynu, čo bolo o 1,7 mld. kubických metrov, čiže o 29 % viac ako v rovnakom období vlaňajška. Firma zároveň informoval, že Ukrajina v tomto roku rovnako ako vlani nedoviezla žiadny plyn z Ruska a celý dovoz pochádzal z Európy. V tomto roku Naftogaz nakupuje plyn od trinástich európskych dodávateľov. Firma o tom informovala v správe, ktorú v piatok poskytla agentúre SITA.

Za január až október Naftogaz celkovo kúpil 19 mld. kubických metrov plynu, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka rast o 2,4 mld. kubických metrov, čiže o 14 percent. Importovaný plyn tvoril 40 percent celkového nákupu Naftogazu a 60 percent firma kúpila od svojej 100-percentnej dcérskej spoločnosti UkrGasVydobuvannja (UGV), ktorá ťaží zemný plyn.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame