Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn zásobník Gajary báden
Nový zásobník plynu Gajary-báden. SITA
31. marca 2015 11:21 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Nafta vlani s poklesom zisku

Spoločnosť Nafta, ktorá sa okrem iného zaoberá skladovaním plynu na Slovensku, dosiahla v minulom roku čistý zisk vo výške 89 miliónov eur.

Spoločnosť Nafta, ktorá sa okrem iného zaoberá skladovaním plynu na Slovensku, dosiahla v minulom roku čistý zisk vo výške 89 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 10 %. „Vplyvom rôznych externých a geopolitických faktorov, uplynulý rok opäť potvrdil rastúci význam a nezastupiteľnú úlohu podzemného skladovania zemného plynu, a to nielen z pohľadu energetickej stability Slovenska, ale aj z európskeho hľadiska,“ okomentovala dosiahnutý hospodársky výsledok firma Nafta.

Miliónové investície

Podnik vlani preinvestoval 13,1 mil. eur. Investície smerovali najmä do prieskumných vrtov, do zabezpečenia prevádzky a zvýšenia bezpečnosti a spoľahlivosti podzemných zásobníkov zemného plynu. „Po ukončení tretej etapy projektu Gajary-báden v roku 2014 dosiahla skladovacia kapacita našej spoločnosti 2,6 miliárd metrov kubických, čo je viac ako polovica celkovej ročnej spotreby plynu na Slovensku,“ dodala firma, ktorá v minulom roku vyťažila na Slovensku 90 miliónov metrov kubických plynu a 9 tisíc ton ropy.

Spoločnosť Nafta je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Majoritným, 56,15-percentným, akcionárom spoločnosti je SPP Infrastructure, a. s., spoločnosť Czech Gas Holding Investment B.V. vlastní 40,45 % akcií. Ku koncu vlaňajška firma zamestnávala viac ako 700 pracovníkov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies