Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn zásobník Gajary báden
Pohľad na zariadenia centrálneho areálu zásobníka plynu Gajary-báden. Zásobník plynu sa nachádza v hĺbke približne 1800 metrov. sita.sk
10. februára 2014 14:19 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Nafta predala uskladňovaciu kapacitu v komplexe Láb

O uskladňovaciu kapacitu v zásobníkoch plynu malo záujem osem spoločností, z toho v štyroch prípadoch išlo o nových klientov.

Prevádzkovateľovi podzemných zásobníkov plynu, spoločnosti Nafta, a. s. sa podarilo predať celú ponúkanú uskladňovaciu kapacitu. Koncom januára podnik vyhlásil tender na uskladňovacie kapacity v komplexe jeho zásobníkov plynu Láb na tento a budúci rok v objeme 250 miliónov metrov kubických. „Tender bol úspešne ukončený minulý týždeň. Predaná bola celá ponúkaná kapacita a to ôsmym klientom z toho štyrom novým zákazníkom. Dosiahli sme tak doposiaľ najvyšší počet všetkých klientov v oblasti skladovania plynu,“ informovala spoločnosť Nafta.

Spoločnosť Nafta podniká v oblasti skladovania a budovania podzemných zásobníkov zemného plynu na Slovensku. Taktiež sa zameriava na prieskum a ťažbu uhľovodíkov. Skladovacia kapacita systému podzemných zásobníkov zemného plynu, prevádzkovaného spoločnosťou Nafta, predstavuje v súčasnosti 2,3 miliárd metrov kubických. Ako vyplýva z informácií zverejnených na internetovej stránke spoločnosti Nafta, jej majoritným, 56,15-percentným akcionárom, je Slovenský plynárenský priemysel. Nemecká spoločnosť E.ON Ruhrgas International GmbH vlastní respektíve vlastnila 40,45 % akcií. Tie totiž koncom minulého roka mala odkúpiť česká spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame