Nafta má nového člena predstavenstva

12. januára 2016 15:32
Autor: vEnergetike.sk

Piatym členom predstavenstva slovenského prevádzkovateľa zásobníkov plynu sa stal Branislav Pavlakovič.

Plyn Gajary Báden plynovod zásobník
Pohľad na zariadenia centrálneho areálu zásobníka plynu Gajary-báden. SITA

Spoločnosť Nafta, ktorá okrem iného prevádzkuje podzemné zásobníky zemného plynu, má nového člena predstavenstva. Stal sa ním Branislav Pavlakovič. Ten sa stal piatym členom predstavenstva. „Doplní tak jeho súčasných členov Jána Špringla, Pavla Kaločaja, Roberta Bundila a Bohumila Kratochvíla. Jeho funkčné obdobie v predstavenstve spoločnosti začína dňom 12. januára 2016 a bolo schválené Dozornou radou spoločnosti,“ informoval podnik.

Branislav Pavlakovič ukončil štúdium na Fakulte podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave v roku 1995. Počas svojej profesionálnej kariéry pôsobil v reklamnej sfére. Jeho neskoršia kariéra sa spája s odborným poradenstvom a koučovaním v spoločnostiach GlobTime Consulting Slovakia, Krauthammer Slovakia, Dynargie Slovakia a naposledy Poštová banka.

Spoločnosť Nafta je kľúčovým skladovateľom zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Majoritným, 56,15-percentným akcionárom spoločnosti Nafta je SPP Infrastructure, spoločnosť Czech Gas Holding Investment B.V. vlastní 40,45 % akcií.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?