Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZSE
Ilustračné foto pixabay.com
13. júla 2017 13:32 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skZSE

Nadácia ZSE rozdelí 120 tisíc eur

Nadácia ZSE rozdelí v rámci druhého ročníka grantového programu Rozprúdime regióny 120 000 eur. Priamu podporu v sume 100 tisíc eur získa 157 projektov. Okrem týchto projektov vybrala hodnotiaca komisia 35 projektov, medzi ktoré bude na základe hlasovania verejnosti rozdelených ďalších 20 tisíc eur. Hlasovanie bude prebiehať do 24. júla 2017 na facebook profile Nadácie ZSE.

Druhý ročník otvoreného grantového programu Rozprúdime regióny bol vyhlásený 22. mája 2017 a zapojilo sa doň 736 organizácií. V programe bolo možné získať podporu na kultúrne, spoločenské, športové a iné podujatia, ktoré podporia komunitný život v regiónoch. O podporu sa mohli uchádzať obce, mestá, mimovládne organizácie, kultúrne inštitúcie, školy, školské zariadenia a športové kluby pôsobiace v regióne západného Slovenska.

„Naším cieľom bolo ponúknuť tretiemu sektoru, municipalitám, aktívnym ľuďom v regiónoch prostriedky na to, aby mohli realizovať svoje aktivity a vytvá rať komunitné projekty, ktoré pomôžu rozprúdiť život v regiónoch. Aj v tomto roku chceme podporiť čo najviac projektov, preto sme sa opäť rozhodli navýšiť pôvodnú sumu a rozdeliť ďalších 20 000 eur. O tom, ktoré projekty budú podporené sa rozhodne vo verejnom hlasovaní na Facebooku,“ uviedol Peter Bednár, správca Nadácie ZSE.

Nadácia podporí nové aj existujúce kultúrne, spoločenské, športové a iné aktivity, prinášajúce spestrenie a zábavu do našich obcí. Vďaka grantu sa bude realizovať napríklad prehliadka amatérskych folklórnych súborov a ochotníckych divadiel Vajnorský širáček, dožinková slávnosť v Dubovciach, či festival s ambíciou prekonania medzigeneračných rozdielov Old School Bratislava.

V rámci prvého ročníka grantového programu podporila Nadácia ZSE sumou 120 tisíc eur spolu 158 projektov. Realizovali sa od leta minulého roka a prispievali k rozvoju regionálneho cestovného ruchu, utužovaniu medziľudských vzťahov, spájaniu generácií, a obohatili komunitný život. Vďaka nadácii sa uskutočnili napríklad dni obcí, regionálne festivaly a folklórne slávnosti, miestne kultúrne a športové podujatia, vianočné a novoročné obecné stretnutia, tradičné jarmoky a hody.

Nadácia ZSE sa zameriava na podporu vzdelávania, inovácií a rozvoja komunít. Obsahovou prioritou je podpora vzdelávacích programov Zelená škola a Sokratov inštitút. Zelená škola je celosvetový výchovno-vzdelávací program v oblasti environmentálnej výchovy, určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Sokratov inštitút je akreditované vzdelávanie pre nadaných vysokoškolákov. Program vznikol preto, aby vytváral podmienky pre rozvoj osobností, mladých ľudí, ktorí sa neboja na sebe pracovať, niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia a ísť si za svojou víziou. Koordináciu oboch programov na Slovensku zabezpečuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica. Nadácia ZSE je zároveň vlastníkom budovy Elektrárňa Piešťany, v rámci ktorej podporuje vznik centra pre zážitkové vzdelávanie v oblasti vedy, techniky a umenia pre študentov základných a stredných škôl, ako aj širokú verejnosť. V oblasti inovácií je strategickým partnerom Impact Hub, kde sa podpora zameriava na kľúčovej témy – trvalá udržateľnosť, energetická efektívnosť, zelené technológie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame